Zadzwoń:

W związku z zaistniałą sytuacją w kraju, informujemy, iż nasza firma czynna jest w godzinach 10.00-18.00. O zmianach będziemy informować w stosownym komunikacie na stronie.

Fałszerstwo złota

Fałszerstwo złota

Jak wiadomo złoto zaliczane jest do najcenniejszych kruszców dostępnych obecnie na świecie. Warto również zaznaczyć, że wspomniany metal szlachetny z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Bardzo duża liczba osób jest w posiadaniu drobiazgów wykonanych z omawianego złota. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszy się złoto w sztabkach. Nie wszystko jest jednak złote, co się świeci. W jaki jednak sposób fałszowany jest omawiany metal szlachetny?

Popularne fałszywe złoto

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że najbardziej popularnym materiałem służącym do przygotowywania wspomnianego fałszywego złota jest tombak. Warto wiedzieć, że jest to stop miedzi z cynkiem. Należy przy tym zaznaczyć, że miedź niekoniecznie musi w tym przypadku mieć minimum 80% zawartości. Z kolei w zależności od proporcji można uzyskać inne odcienie żółci. Osoba, która nie jest wprawiona nie będzie w stanie w żaden sposób odróżnić tombaku od prawdziwego złota. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że wyroby z tombaku powinny być opatrzone specjalnym znakiem probierczym. Każdy profesjonalista nie powinien mieć większych problemów z rozpoznaniem fałszywki w ciągu zaledwie kilku minut.

Najciekawsze w środku

Nie wszyscy oczywiście wiedzą, że jeszcze kilka lat temu pojawiła się informacja, że Niemcy weryfikowali swoje zasoby złota. Koniecznie trzeba dodatkowo zaznaczyć, że w tym celu przedstawiciele Niemieckiego Banku Centralnego zdecydowali się udać do skarbców bankowych. Szukali bowiem wolframu. Jedną z metod na podrabianie sztabek złota było wiercenie otworów w sztabkach, a następnie uzupełnianie ich wolframem. Wspomniana imitacja jest w stanie oszukać wprawionych specjalistów.

Gdzie można wykryć, że złoto jest fałszywe?

Skup złota Gorzów jest doskonałym miejscem, gdzie można sprawdzić, czy posiadane złoto jest prawdziwe. Pracownicy wspomnianego punktu są bowiem w stanie bardzo dokładnie sprawdzić przed zakupem próbę danego złota czy jego postaci. W ten sposób klient od razu uzyska informację czy złoto jest prawdziwe, a także jaką kwotę pieniężną może za nią dostać. Oczywiście pieniądze można otrzymać praktycznie od razu, a następnie wydać je na dowolny cel. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż lokata bankowa.

Comments are closed.