Zadzwoń:

W związku z zaistniałą sytuacją w kraju, informujemy, iż nasza firma czynna jest w godzinach 10.00-18.00. O zmianach będziemy informować w stosownym komunikacie na stronie.

Złoto i przemysł

Złoto i przemysł

Specyficzne właściwości złota sprawiają, że znajduje ono zastosowanie w bardzo różnych branżach. Do takich właściwości można zaliczyć między innymi doskonałe przewodzenie prądu. Jednocześnie jest to materiał o bardzo dużej trwałości.

Złoto w przemyśle
Zastosowanie złota w przemyśle to nie tylko przemysł jubilerski. Oczywiście produkty ze złota można łatwo spieniężyć, gdzie wykorzystać można usługi, które oferuje skup złota Gorzów. Jednak oprócz jubilerskiego przemysłu złoto wykorzystywane jest między innymi w budownictwie. Wykonywane są z tego materiału między innymi pokrycia dachowe wysokościowców. Przy takim zastosowaniu złota można uzyskać:
- ochronę dachu przed działaniem upału,
- absorpcję ciepła,
- podniesienie temperatury wewnątrz budynków.
Takie właściwości doskonale sprawdzają się w budownictwie, gdzie działanie wysokich temperatur szczególnie na wysokościach jest bardzo częstą sytuacją. Wykorzystanie złota choćby do wykonania szyby pozwala zapewnić odpowiednią radiację ciepła.

Niezawodność złotych elementów
Wykorzystanie złota ma na celu przede wszystkim uzyskanie dużej niezawodność elementów z niego wykonanych. Ma to bardzo duże znaczenie, gdy niezbędne jest wykonanie elementów z tworzyw, które na pewno będą niezawodne. Jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie inne materiały nie będą w stanie zapewnić takich cech.
Złoto jest wykorzystywane między innymi do wykonywania elementów w stacjach kosmicznych, promach, samolotach. W takich zastosowaniach złoto jest w stanie zapewnić podwyższoną odporność na działanie ekstremalnych warunków. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że koszty pozyskania złota sprawiają, że stosowane jest on tam, gdzie nie ma możliwości uzyskania takich samych efektów przy stosowaniu innych materiałów. Złoto jest w tym względzie kosztownym materiałem, którego pozyskanie wymaga sporych nakładów finansowych.

Comments are closed.