Zadzwoń:

W związku z zaistniałą sytuacją w kraju, informujemy, iż nasza firma czynna jest w godzinach 10.00-18.00. O zmianach będziemy informować w stosownym komunikacie na stronie.

Skup sztabek złotych – jak wygląda taka transakcja?

Skup sztabek złotych – jak wygląda taka transakcja?

Dawniej, wiele osób posiadających sporą ilość środków finansowych lokowało je w sztabkach złota. Obecnie, sztabka złota jest podstawową i jednocześnie najprostszą formą złota lokacyjnego. Cena złota jest teraz tak atrakcyjna, iż warto je sprzedać, by dobrze na tym zarobić. W Polsce skup sztabek złota oferują między innymi: mennice oraz specjalne miejsca, które profesjonalnie zajmują się taką działalnością. Co należy wiedzieć o takiej transakcji? Odpowiedź poniżej.

Skup monet złotych

1. Sztabka złota
Biznesmeni, którzy chcą ulokować dobrze swoje środki finansowe kupują sztabki złota. Zarówno w Polsce, jak i zagranicą występują one
w gramaturach od 1 g do 1 kg. Lokowanie majątku w sztabki złota bardziej popularne jest zagranicą, jednak moda ta również powoli wkracza do naszego kraju. Ich właściciele mogą na nich sporo zarobić, pod warunkiem, że obserwują na bieżąco ceny giełdowe złota w USA czy w Londynie. To te miejsca bowiem narzucają w głównej mierze cenę złota, która stosowana jest w Polsce.

2. Zakup i skup
Zakup i skup złota, skup monet złotych czy skup sztabek złotych bardzo popularny jest również w internecie. Istnieje szereg miejsc, gdzie można zaobserwować np. sprzedaż złotych sztabek od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Chcąc jednak dokonać bezpiecznych, legalnych i całkowicie sprawdzonych transakcji, najlepiej wybrać się do zaufanego miejsca (np. dystrybutora specjalizującego się w sprzedaży tego typu produktów.) lub mennicy skarbowej, która zajmuje się skupem złota a w Polsce istnieje jej ponad kilkadziesiąt oddziałów.

3. Skup sztabek złota - kategorie
Warto zwrócić uwagę, iż sztabki złota mogą być przypisane do konkretnych kategorii. Eksperci zwracają bowiem uwagę przy ich wycenie nie tylko na takie aspekty jak waga, wielkość ale i wygląd zewnętrzny (w grę tu wchodzą wszelkie uszkodzenia czy zarysowania). Po takiej dokładniej analizie, sztabka złota przypisana jest do konkretnej kategorii od której zaleczy jej ostateczna wycena.

Zobacz skup złota w Gorzowie!

W Polsce najbardziej popularne sztabki złota kosztują od około 5000 zł do nawet 10 000 zł. Zagranicą ta cena potrafi być kilka razy wyższa.

Comments are closed.