Masz pytanie?

Zadzwoń:

W związku z zaistniałą sytuacją w kraju, informujemy, iż nasza firma czynna jest w godzinach 10.00-18.00. O zmianach będziemy informować w stosownym komunikacie na stronie.

Gdzie sprzedać złoto?

Gdzie sprzedać złoto?

Złoto od wieków jest oznaką bogactwa oraz prestiżu. Ogromną zaletą tego kruszcu jest ustabilizowana cena na rynkach giełdowych. Nic więc dziwnego, że cieszy się on ogromnym zainteresowaniem nie tylko jako forma lokowania oszczędności, lecz także jako metal szlachetny chętnie znajdujący swoich nabywców.

Metale szlachetne najkorzystniej jest kupować czy sprzedawać u sprawdzonych dilerów cieszących się nienaganną opinią wśród klientów. Dużą popularnością cieszy się skup złota Gorzów Wielkopolski.

Co prawda, skup sztabek złota to pewna inwestycja, niemniej wiele osób nie lubi ryzykować. Na złocie można też zarabiać w inny sprawdzony sposób. Warto zdecydować się na sprzedawanie różnorodnych przedmiotów z zawartością tego metalu szlachetnego. Wielu osobom często zdarza się zapomnieć o starej, nieużywanej od wielu lat biżuterii, która tylko zbędnie kurzy się w szafie. W takim przypadku warto sprzedać ją w sprawdzonym skupie i cieszyć się zarobionymi pieniędzmi. Warto czasem przejrzeć swoje kosztowności i dokonać udanej transakcji.

Skup złota – jakie metale można sprzedać?

Większość profesjonalnych skupów złota jest zainteresowanych nabyciem różnorodnych przedmiotów wykonanych z tego kruszcu.
Skup to miejsce, w którym można sprzedawać:

– monety, sztabki, pierścionki, sygnety, obrączki, łańcuszki, bransoletki, kolczyki - złom złota w każdej postaci, w tym również złoto dentystyczne czy odpady produkcyjne,
- zegarki naręczne, kieszonkowe oraz naszyjnikowe,
- gadżety złote typu spinki, breloki, pióra, długopisy i wiele innych.

Punkty skupu złota oferują profesjonalną obsługę oraz darmową wycenę kruszcu. Są one zaopatrzone są w niezbędne przyrządy do pomiaru, wyceny oraz badania złota, srebra oraz kamieni szlachetnych, takich jak: brylanty.

Karaty, a próby złota

Wartość wyrobów ze złota ustalana jest na podstawie karatów, czyli ilości czystego złota w tym metalu szlachetnym. Im jest wyższa liczba karatów, tym większy jest udział złota, a wyrób ma większą wartość. Każdy wyrób wykonany z tego kruszcu posiada emblemat informujący o ilości karatów lub próbę pobierczą. I tak:

- 24 karaty: próba 999 – oznacza 100% zawartości złota,
-18 karatów: próba - oznacza 750 – 75% zawartości czystego złota,
-14 karatów : próba 585 – to 58,3% zawartości czystego złota.

Skup złota w Gorzowie to sprawdzony sposób na przeprowadzenie w pełni udanej transakcji.

Comments are closed.